Pedagogicko-psychologická poradna J. Hradec – zajišťuje konzultace, besedy pro rodiče, individuální poradenský servis, vydává psychologické zprávy, které opravňují ředitelku MŠ k zařazení dítěte do třídy pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami (pokud o tuto třídu projeví rodiče dítěte zájem).
Speciální poradenské centrum pro zrakově postižené v Českých Budějovicích – pomáhá zrakově postiženým dětem a to podle jejich potřeby.
Speciální poradenské centrum pro děti s logopedickými vadami Týn nad Vltavou
Speciálně poradenské centrum pro mentálně postižené v Českých Budějovicích -pomáhá mentálně postiženým dětem a to podle jejich potřeby.
Dětské centrum Arpida – provádí odborné konzultace pro integrované děti s tělesným postižením.
Střední zdravotnická škola – studenti 4. ročníků vykonávají v MŠ praxi, zároveň obohacují ŠVP drobnými výukovými projekty, které zpracovávají pod vedením svých vyučujících a realizují pod vedením pedagogů MŠ. Jednou ročně pořádá „Den otevřených dveří“ se zajímavým programem pro předškolní děti.
Základní umělecká škola – zve děti především předškolního věku na výchovné koncerty a seznamuje je hravou formou s jednotlivými hudebními nástroji.
Základní školy – realizují dny otevřených dveří nebo drobné projekty na téma „Poznejte školu“ pro děti předškolního věku.
Občanské sdružení Okna – Pomáhá rodinám, které pečují o dítě s těžším handicapem, poskytuje nadstandardní služby (tábor, program Pět P apod.).
Místní tisk – Jindřichohradecké listy, Ročenka, Kurýr…
Městské kulturní středisko – návštěvy kina, divadla
eTwinning je společenství evropských škol prostřednictvím kterého se mohou zaměstnanci škol z evropských zemí mohou zapojovat do vzájemné komunikace, spolupráce, vymýšlení projektů, sdílení, zkrátka a dobře která jim dává pocit, že jsou součástí nejzajímavějšího vzdělávacího společenství v Evropě – a nejde jen o pocit, oni jsou jeho součástí doopravdy!
Hlavním místem pro setkávání a spolupráci je eTwinningový portál (www.etwinning.net), který existuje ve 25 jazykových verzích. V současné době ho aktivně používá téměř 170 000 individuálních členů a dvojice či skupinky škol z různých evropských zemí pracují na mnoha projektech. Na portálu mohou učitelé pomocí nástrojů přizpůsobených jejich potřebám vyhledávat partnery, zakládat projekty, vzájemně si vyměňovat nápady a fungující metody práce a bez dlouhých průtahů zahájit spolupráci.
Hrajeme si s eTwinningem – celoroční hra k desátému výročí eTwinningu
eTwinning slaví v roce 2015 neuvěřitelných 10 let!! Sestavte svůj třídní tým a oslavte s námi toto výročí formou hry – celý rok si budeme hrát s eTwinnigem, vzájemně se inspirovat a sdílet své zážitky. Hra je určena nejen učitelům, ale především žákům a studentům. eTwinningová hra nezná poražených. Vítězí každý, kdo se zapojí!
Jaký byl cíl hry: zábavnou formou propagovat aktivitu eTwinning v roce jejího desátého výročí, seznámit učitele a žáky s prostředím eTwinningu, motivovat učitele k využívání informačních a komunikačních technologií (ICT) ve výuce, zapojit nové školy a učitele do mezinárodní spolupráce on line a zároveň zvýšit povědomí učitelů a žáků o bezpečném využívání internetu a sociálních sítí.
Kdo se zapojil: učitelé a žáci všech typů mateřských, základních a středních škol
Doba trvání hry: hra byla zahájena 10. února 2015 při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu a zakončena v říjnu 2015.
Průběh hry:
Hra se skládala z deseti úkolů pro zapojené týmy, které byly postupně zveřejňovány na webu www.etwinning.cz/10let
Úkoly byly koncipovány tak, aby byly splnitelné jak v MŠ, tak i v odborné střední škole a aby se na nich mohli podílet především sami žáci a studenti
Za splnění úkolu tým obdržel jeden virtuální odznak, cílem bylo získat všech deset odznaků.
Do hry se mohlo zapojit více třídních týmů z jedné školy.
Do hry se mohly školy zapojit po celou dobu jejího trvání, úkoly je možno plnit i zpětně.